تهیه پیش نویس و بررسی توافق نامه ها و قراردادها

اگر در حال مذاکره یا امضای قرارداد جدیدی هستید، باید با یکی از وکلای تنظیم و بازبینی قرارداد  مشورت کنید. اغلب، طرفین بدون درک کامل عواقب و مفاد آن قراردادها وارد توافق می شوند و پس از متحمل شدن ضررهای مالی متوجه می شوند که مشارکت زودهنگام وکلا در تهیه پیش نویس توافقنامه می توانست باعث صرفه جویی در وقت، هزینه و ناراحتی آنها شود. Pax Law  می تواند به شما در مذاکره و تهیه پیش نویس توافقنامه های زیر کمک کند:

 • قراردادهای سهامداران.
 • قراردادهای سرمایه گذاری مشترک.
 • قراردادهای مشارکت.
 • قراردادهای خرید سهام.
 • قراردادهای خرید دارایی.
 • قراردادهای وام.
 • موافقت نامه های مجوز.
 • قراردادهای اجاره تجاری.
 • قراردادهای خرید و فروش برای مشاغل، املاک، وسایل، و دارایی های منقول.

عناصر یک قرارداد

در بریتیش کلمبیا و کانادا، انعقاد قرارداد می‌تواند به آسانی، به سرعت و بدون امضای هیچ سندی، با بیان کلمات خاص یا موافقت صریح با یک «قرارداد» اتفاق بیفتد.
برای وجود قرارداد حقوقی بین دو شخص حقوقی، عناصر زیر لازم است:

 1. پیشنهاد;
 2. پذیرش;
 3. علت;
 4. قصد ورود به روابط حقوقی; و
 5. توافق طرفین

پیشنهاد می تواند به صورت کتبی، از طریق پست یا ایمیل یا به صورت شفاهی باشد. پذیرش می تواند به همان شکلی که پیشنهاد داده شده یا به طریق دیگری که به پیشنهاد دهنده ابلاغ شده است، داده شود.
علت، به عنوان یک اصطلاح حقوقی، به این معنی است که چیزی با ارزش باید بین طرفین مبادله شود. با این حال، قانون به ارزش «واقعی» مبلغ پرداختی توجهی نمی کند. در واقع، قراردادی که در آن مبلغ یک خانه 1 دلار است، در صورتی معتبر خواهد بود که تمام عناصر دیگر یک قرارداد وجود داشته باشد.
«قصد ورود به روابط حقوقی» بیانگر نیت عینی طرفین است که توسط شخص ثالث تفسیر می شود. یعنی شخص ثالث باید بر اساس ارتباطات طرفین به این نتیجه برسد که بر اساس مفاد قرارداد قصد برقراری رابطه حقوقی را داشته اند.
«توافق طرفین» به شرطی اشاره دارد که دو طرف هر دو با شرایط یکسانی موافقت کرده باشند. به عنوان مثال، اگر خریدار معتقد باشد که به قیمت 100 دلار خرید می‌کند، وقتی فروشنده معتقد است که در هنگام ابلاغ پیشنهاد خود به قیمت 150 دلار می‌فروشد، موافقت خود را با قرارداد اعلام می‌کند، وجود یک قرارداد واقعی می‌تواند زیر سوال رود.

چرا باید وکلای تنظیم و بازبینی قرارداد را به کار بگیرید؟

اولاً، داشتن یک وکیل برای پیش نویس یا بررسی قراردادها همیشه ایده خوبی نیست. وکلا اغلب هزینه های ساعتی بیش از 300 دلار در ساعت دریافت می کنند و برای بسیاری از قراردادها خدمات آنها ارزش پولی را که دریافت می کنند نخواهد داشت.
با این حال، در برخی موارد، کمک گرفتن از وکلا ایده ای خوب و حتی ضروری است. اگر قراردادی را امضا می کنید که ارزش پول زیادی دارد، مانند قرارداد خرید خانه یا پیش فروش، و زمان یا تخصص لازم برای خواندن و درک قرارداد خود را ندارید، صحبت با یک وکیل می تواند به شما کمک کند.
اگر قراردادی را امضا می کنید که می تواند عواقب بلندمدتی برای شما داشته باشد، مانند یک قرارداد اجاره تجاری یا یک قرارداد مجوز طولانی مدت برای کسب و کارتان، استخدام وکیل برای محافظت از حقوق شما و درک شرایط قراردادی که امضا می کنید بسیار مهم خواهد بود.
علاوه بر این، برخی از قراردادها آنقدر طولانی و پیچیده هستند که اگر بدون کمک مذاکره و امضا کنید، منافع آینده خود را به طور قابل توجهی به خطر خواهید انداخت. به عنوان مثال، وکلای تنظیم و بررسی قرارداد در فرآیند خرید یا فروش یک کسب و کار از طریق قرارداد خرید سهام یا قرارداد خرید دارایی ضروری هستند.
اگر در مرحله مذاکره یا امضای قرارداد هستید و نیاز به وکلا در زمینه تنظیم و بررسی قرارداد دارید، امروز با تعیین وقت مشاوره با Pax Law تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا تنظیم قرارداد توسط خودِ شخص قانونی  است؟

بله. هر شخصی می‌تواند برای خودش قرارداد بنویسد. با این حال، اگر به جای کمک گرفتن از وکیل، خودتان قرارداد را تنظیم کنید، ممکن است حقوق خود را به خطر بیندازید و مسئولیت خود را در قبال خود افزایش دهید.

چگونه می توانید پیش نویس قرارداد را تنظیم کنید؟

فقط وکلا واجد شرایط تنظیم قراردادهای حقوقی هستند. گاهی اوقات، متخصصان املاک و مستغلات یا سایر متخصصان به مشتریان خود در تهیه پیش نویس قرارداد کمک می کنند، اما آنها اغلب آموزش قانونی لازم برای تهیه قراردادهای مناسب را ندیده اند.

یکی از بهترین دلایل استفاده از وکیل برای تنظیم قرارداد چیست؟

وکلا قانون را می دانند و می دانند که چگونه یک قرارداد باید تنظیم شود. آنها می توانند قرارداد را به گونه ای تنظیم کنند که از حقوق شما محافظت کنند، احتمال درگیری و دعاوی پرهزینه را در آینده کاهش دهند و مذاکره و اجرای قرارداد را برای شما آسان کنند.

تهیه پیش نویس یک قرارداد چقدر طول می کشد؟

این بستگی به پیچیدگی قرارداد و مدت زمان لازم برای توافق طرفین دارد. با این حال، در صورت توافق طرفین، قرارداد می تواند ظرف 24 ساعت تنظیم شود.

چه چیزی یک قرارداد را در کانادا الزام آور می کند؟

عناصر زیر برای ایجاد یک قرارداد حقوقی مورد نیاز است:

 1. پیشنهاد;
 2. پذیرش;
 3. علت;
 4. قصد ایجاد روابط حقوقی; و
 5. توافق طرفین.
Call Us Now
WhatsApp