وکلای Pax Law Corporation می‌توانند به پزشکان و دکترها در ثبت حقوقی اقدامات پزشکی خود کمک کنند. اگر می‌خواهید خدمات ما را برای ثبت حقوقی شرکت پزشکی حرفه‌ای خود حفظ کنید، امروز با ما تماس بگیرید:

تأسیس شرکت برای پزشکان

بخش 4 قانون حرفه های بهداشتی، [RSBC 1996] فصل 183، به افرادی که به عنوان دکترای پزشکی نزد کالج پزشکان و جراحان بریتیش کلمبیا (CPSBC) ثبت شده باشند، اجازه می دهد تا یک شرکت پزشکی حرفه ای (PMC) ایجاد کنند. تأسیس  PMC یک شخصیت حقوقی جدید ایجاد می کند و به پزشک یا پزشکانی که سهامداران آن شرکت هستند اجازه می دهد تا از طریق آن شرکت به طبابت بپردازند.

آیا تأسیس شرکت برای یک پزشک ایده خوبی است؟

این می تواند ایده خوبی برای یک پزشک باشد که عملکرد خود را در نظر بگیرد. با این حال، مانند هر تصمیم دیگری، مزایا و معایبی برای تأسیس شرکت وجود دارد:

مزایامعایب
امکان به تعویق انداختن پرداخت مالیات بر درآمد شخصیهزینه های تأسیس و اخذ مجوز
تعهدات تجاری کمتر برای پزشکحسابداری پیچیده تر و هزینه های حسابداری بالاتر
توزیع درآمد بین اعضای خانواده برای کاهش مالیاتنیازمند نگهداری سالانه است
ساختار شرکتی باعث  سازماندهی تجاری پیچیده‌تر و کارآمدتر می شودمدیریت یک شرکت پیچیده‌تر از یک موسسه انفرادی است

مزایا و معایب تأسیس شرکت

مزایای تأسیس شرکت برای پزشک

یکی از مزیت‌های اصلی استفاده از تأسیس شرکت برای حرفه شما، توانایی به تعویق انداختن پرداخت مالیات بر درآمد و کاهش میزان مالیات بر درآمدی است که با استفاده از ساختار شرکتی پرداخت می‌کنید.

می توانید با گذاشتن پولی که در حال حاضر برای هزینه های زندگی خود به آن نیاز ندارید در حساب های بانکی شرکت، پرداخت مالیات بر درآمد خود را به تعویق بیندازید. مالیاتِ 500،000 دلارِ اول از درآمد شرکت شما با نرخ مالیات بر درآمد شرکت های کوچک حساب می شود که تقریباً 12٪ است. در مقام مقایسه، درآمد شخصی با مقیاس متغیر مشمول مالیات می شود، به طوری که درآمد کمتر از 144,489 دلار تقریباً 30٪ و هر درآمد بالاتر از این مقدار با نرخی مابین 43٪ تا 50٪  مشمول مالیات می شود. بنابراین، اگر قصد دارید پول خود را در حین کار برای پس انداز دوران بازنشستگی خود سرمایه گذاری کنید، اگر آن را در یک شرکت نگه دارید، پول شما بسیار بیشتر خواهد شد.

می توانید با ذکر نام  همسر و سایر اعضای خانواده به عنوان سهامداران شرکت، میزان مالیات بر درآمدی را که بر روی پولی که تصمیم دارید از شرکت خود خارج کنید، کاهش دهید. اگر همسر یا اعضای خانواده شما درآمد کمتری نسبت به شما داشته باشند، مالیات بر درآمدی که آنها بابت پولی که از شرکت خارج می کنند می پردازند، کمتر از مالیات بر درآمد در حالتی است که آنها همان مقدار پول را خارج کنید.

یک شرکت پزشکی همچنین مسئولیت شخصی شما را در قبال هرگونه هزینه تجاری که ممکن است متحمل شوید کاهش می دهد. به عنوان مثال، اگر شخصاً یک قرارداد اجاره تجاری برای کار خود امضا کنید، مسئولیت هر گونه مسئولیت ناشی از آن اجاره به عهده شما خواهد بود. با این حال، اگر همان قرارداد اجاره تجاری را از طریق شرکت حرفه ای خود امضا کنید و به عنوان ضامن امضا نکنید، تنها شرکت شما تحت آن قرارداد مسئول خواهد بود و دارایی شخصی شما در امان خواهد بود. همین اصل در مورد دعاوی ناشی از اختلافات با کارکنان، ارائه دهندگان خدمات و سایر تامین کنندگان نیز اعمال می شود.

در نهایت، اگر قصد دارید یک مطب را با مشارکت سایر پزشکان افتتاح کنید، با تأسیس شرکت خود به طیف گسترده‌تری از سازمان‌های تجاری دسترسی خواهید داشت که راه‌اندازی شراکت  را آسان‌تر و کارآمدتر می‌کند.

معایب تأسیس شرکت برای پزشک

مضرات تأسیس شرکت برای یک پزشک عمدتاً مربوط به هزینه ها و افزایش مسئولیت های اداری کار از طریق یک شرکت است. فرآیند تأسیس خود می تواند نزدیک به 1600 دلار هزینه داشته باشد. علاوه بر این، پس از تأسیس، باید علاوه بر ثبت مالیات شخصی، هر سال اظهارنامه مالیات بر درآمد را برای شرکت  خود نیز ارسال کنید. علاوه بر این، یک شرکت در بریتیش کلمبیا برای اینکه در وضعیت خوبی باقی بماند، نیاز به نگهداری شرکتی خاصی دارد که هر ساله انجام می‌شود و تغییرات در شرکت‌های این ایالت ممکن است به دانش و تجربه یک وکیل نیاز داشته باشد.

آیا به یک وکیل برای تأسیس شرکت برای فعالیت پزشکی خود نیاز دارم؟

بله. برای ایجاد یک شرکت پزشکی حرفه ای به مجوز کالج پزشکان و جراحان بریتیش کلمبیا نیاز دارید، به عنوان شرط صدور آن مجوز، CPSBC از شما می خواهد که گواهی نامه ای را به شکل مورد نیاز توسط CPSBC امضا کنید. بنابراین، برای دریافت مجوز برای تأسیس شرکت پزشکی خود به کمک یک وکیل نیاز دارید.

سوالات متداول

آیا پزشکان می­توانند در بریتیش کلمبیا ثبت حقوقی داشته باشند؟

بله. بخش 4 قانون حرفه های بهداشتی بریتیش کلمبیا به افراد  ثبت شده  نزدکالج پزشکان و جراحان بریتیش کلمبیا اجازه می دهد تا برای تأسیس یک شرکت پزشکی حرفه ای درخواست دهند و مجوز دریافت کنند، که به آنها اجازه می دهد تا شرکت خود را ثبت کنند.

هزینه ثبت حقوقی پزشک چقدر است؟

شرکت Pax Law هزینه قانونی 900 دلار + مالیات + مبلغ پرداختی را برای تأسیس یک شرکت پزشکی دریافت می کند. پرداخت های قابل اعمال در فوریه 2023 هزینه ای بین 31.5 تا 131.5 دلار برای رزرو نام شرکت، هزینه 351 دلار برای ثبت شرکت و تقریباً 500 دلار هزینه برای کالج پزشکان و جراحان خواهد بود. هزینه مجوز شرکت سالانه 135 دلار برای کالج است.

وقتی یک دکتر ثبت حقوقی کرده باشد، این به چه معناست؟

این بدان معناست که پزشک به عنوان مالک یک شرکت حرفه ای فعالیت می کند. این بر مسئولیت پزشک در قبال بیماران و یا استاندارد مراقبتی که انتظار می رود ارائه کنند تأثیر نمی گذارد. در عوض، ممکن است مزایای مالیاتی یا قانونی برای فعالیت وکیل داشته باشد.

آیا این ایده خوبی است که یک پزشک ثبت حقوقی داشته باشد؟

بسته به درآمد و عملکرد پزشک، می تواند ایده خوبی باشد. با این حال، هر مورد منحصربه‌فرد است و Pax Law توصیه می‌کند که اگر در مورد ثبت شرکت مطمئن نیستید، با یکی از وکلای ما صحبت کنید.

چه مدت طول می­کشد تا برای یک پزشک ثبت حقوقی انجام گیرد؟

فرآیند تأسیس را می توان در عرض 24 ساعت انجام داد. با این حال، کالج پزشکان و جراحان ممکن است بین 30 تا 90 روز طول بکشد تا مجوز را صادر کند، و به همین دلیل، ما به شما توصیه می کنیم که فرآیند تأسیس را 3 تا 4 ماه قبل از اینکه بخواهید شرکت خود را پبت کنید، شروع کنید.

زمان مورد نیاز: 90 روز

چگونه می­توان: برای یک شرکت حرفه­ای پزشکی ثبت حقوقی انجام داد؟

. رزرو نام را دریافت کنید

نامی که انتخاب می کنید باید برای کالج پزشکان و جراحان قابل قبول باشد.

2. از CPSBC تأییدیه بگیرید

تأییدیه CPSBC را برای استفاده از نامی که رزرو کرده اید دریافت کنید و هزینه های شرکت را به CPSBC بپردازید.

3. اسناد ثبت شرکت را آماده کنید

یک موافقت نامه تأسیس شرکت، یک درخواست تأسیس شرکت و اساسنامه خود را به شکل قابل قبول CPSBC آماده کنید.

4. اسناد تأسیس را آماده کنید

برای مدارک تهیه شده در مرحله 3 در بالا را در اداره ثبت شرکت های بریتیش کلمبیا پرونده ایجاد کنید.

5. اقدامات پس از تأسیس را انجام دهید

سهام را تخصیص دهید، ثبت نزد سازمان مرکزی اوراق بهادار را انجام دهید، و سایر اسناد مورد نیاز برای دفترچه صورتجلسه شرکت را تهیه کنید.

6. اسناد را به CPSBC ارسال کنید

مدارک مورد نیاز پس از تأسیس را به CPSBC ارسال کنید.

Call Us Now
WhatsApp